Головна » 2020 » Березень » 21 » Анонси подій
13:31
Анонси подій

Вітання і сонця нашому Богданчику, який даруює нам свої щирі посмішки і віру в нас!

ДЕНЬ СОНЯЧНИХ ДІТЕЙ!

21 березня відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Дата була обрана не випадково - це символічне позначення самого синдрому Дауна, причиною якого є трисомія однієї з хромосом: у людини, що страждає цим захворюванням, 21-а хромосома наявна в трьох копіях.

У перекладі на "мову календаря" вийшло 21-е число третього місяця.

Синдром Дауна характеризується певним набором фізіологічних особливостей - таких, як "пласке обличчя", шкірна складка на шиї, гіпермобільність суглобів, м'язова гіпотонія та деякі інші. А головне, дитина з таким розладом розвивається помітно повільніше своїх однолітків. Незважаючи на поширену думку про нездатність таких дітей до навчання, вони цілком можуть освоїти як навички догляду за собою, так і більш складні дії.

У всьому світі пройде масова акція LOTS OF SOCKS, під час якої люди надінуть яскраві, різнокольорові шкарпетки і продемонструють, як це бути не таким, як всі і привертати до себе погляди перехожих. Учасники акції впевнені, що відчувши на собі дивні погляди, люди почнуть розуміти "дітей сонця", для яких синдром Дауна став вироком.

Серед людей з синдромом Дауна є талановиті, успішні й відомі люди.

На честь сьогоднішньої дати, ми розповімо вам трохи про людей, яким їх успіх або талант дався значно складніше, ніж будь-якому звичайній людині.

19-річний житель Луцька Богдан став першою в Україні людиною з синдромом Дауна, яка вступила до університету. Неймовірно, але спершу хлопчик навчився читати, а лише потім - говорити. Юнак знає столиці всіх європейських країн, може назвати дати, коли в Україні відбувалися важливі історичні події.

Актриса Джеймі Брюер, відома по серіалу "Американська історія жахів", стала першою дівчиною з синдромом Дауна, що з'явилася на подіумі в рамках Mercedes-Benz Fashion Week у Нью-Йорку.

У Каліфорнії живе двадцятип'ятирічний художник Раймонд Ху. Він малює, використовуючи китайську методику, тушшю і аквареллю на рисовому папері. Малює Раймонд портрети тварин - левів, тигрів, ящірок, слонів, риб, черепах, собак.

Марія Лангового увійшла до основного складу спеціальної олімпійської збірної на Іграх-2011 в Афінах і взяла "золото" у плаванні на дистанції вільним стилем. І це не перша перемога Марії. Раніше вона вже вигравала на Спеціальній Олімпіаді срібло.

Малюкові буде важче вчитися, і все ж більшість дітей з синдромом Дауна можуть навчитися ходити, говорити, читати, писати, і взагалі робити велику частину того, що вміють робити інші діти!

Діти з синдромом Дауна навчаються!

Кожна людина, в тому числі з синдромом Дауна, володіє унікальною індивідуальністю, здібностями і талантами!

 

 

 

Переглядів: 67 | Додав: cv | Рейтинг: 0.0/0